VĒSTURE

Užavas skolas vēsture sākas ar 1834. gadu. Arhīva fondu materiālos “Kurzemes guberņas kamerpārvalde” minēts, ka šajā gadā Užavas muižā atklāta skola. Tikai 1900. gadā tika uzcelta jauna mūra ēka, kurā Užavas bērni mācījās līdz 1964. gadam, kad uzcēla skolas trešo ēku, kurā skola atrodas arī tagad. Skolēnu skaits sākotnēji bija neliels, tikai dažas klases. Arī skolas nosaukumi bijuši dažādi: 1. pakāpes pamatskola, sešklasīgā pamatskola, septiņgadīgā skola, astoņgadīgā skola, deviņgadīgā skola un atkal – pamatskola ar deviņgadīgo apmācības kursu.

1872. gadā “Nikažos” atvēra trīsgadīgo Užavas jūrskolu, bet jau 1890. gadā to slēdza. Pirmās Latvijas Republikas laikā pagastā darbojās gan Užavas, gan Sārnates sešklasīgā pamatskola. Sārnates skolu pēc kara slēdza. Savulaik, pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados, Sārnatē darbojās arī izglītības biedrība, kurai bija arī sava bibliotēka. Dziedāšanas nodarbības skolā vienu gadu mācīja vēlāk pazīstamais komponists no “Braku” mājām Aldonis Kalniņš. Latvijā varas mainījās, miera gadus nomainījis kara laiks, bet Užavā skola savu darbību nav pārtraukusi. Daudziem vēl atmiņā palikuši skolotāji – Drēbes, Šates, L. Mundeciema, Alvīna un Jānis Sināti, Marta Ķemere, Vera Žigalkina, Veneranda Ciekale, Melita Pernametsa, Rozālija Rūde, Svetlana Čače un vēl un vēl.

Užavas skola mācības atjauno 1945. gada septembrī ar nosaukumu Ventspils apriņķa Užavas septiņgadīgā skola, no 1949. gada – Ventspils rajona Užavas septiņgadīgā skola. Neilgu laiku Užava tiek pievienota Kuldīgas rajonam (no 1962.04.17. –1967.01.10. skolu dēvē par Kuldīgas rajona Užavas astoņgadīgo skolu) . No 1969. gada – Ventspils rajona Užavas astoņgadīgā skola. Kopš 1992. gada – Užavas pamatskola.

Visu skolas pastāvēšanas laiku to vadījuši šādi direktori: E. Zievalds, F. Golubovskis, F. Dorbe, Meiers, Lerhs, Zēvalds, P. Planders, J. Drēbe, J. Sināts, V. Žigalkina, A. Brūveris, R. Rūde. Pašlaik skolu vada direktore G. Magonīte.

Skolas tradīcijas

Zinību diena, Dzejas dienas, gadskārtu svētku atzīmēšana (Miķeļdiena, Mārtiņdiena, Ziemassvētki, Lieldienas), Skolotāju diena, Adventes rīti, Valentīndiena, sporta dienas, pavasara talkas, pēdējais zvans 9. klašu audzēkņiem, izlaidums, absolventu salidojums ik pēc 5 gadiem, Latvijas valsts dzimšanas dienas atzīmēšana, labdarības akcija, vecvecāku pēcpusdiena, Mātes dienas koncerts, pasākums skolēniem un viņu vecākiem par sasniegumiem mācību darbā un labiem panākumiem ārpusstundu aktivitātēs.