UŽAVAS PAMATSKOLA

E-pasts: [email protected]
Pirmsskolas grupas tālr. 26353043

Adrese: “Kalves”, Užava, Užavas pagasts, Ventspils novads, LV-3627

Užavas pamatskola ir Ventspils novada domes dibināta izglītības iestāde pirmsskolas un vispārējās pamatizglītības programmu īstenošanai.

Misija: kvalitatīva izglītība, kas attīsta spējas, motivāciju un prasmi mācīties, veido personības, kas spēj būt radošas un tolerantas, pieņemt lēmumus, sasniegt mērķus, uzņemties atbildību, sadarboties un būt konkurētspējīgas mūsdienu pasaulē.

Vīzija par izglītojamo: mērķtiecīgs un lietpratīgs savas nākotnes profesijas veidotājs, ir Latvijas patriots, mūsdienīgs, atbildīga un motivēta personība izglītības ieguvē un tās turpināšanā. Izglītības iestādes vērtības: atbildība, tolerance, sadarbība.

Skolā īstenojamās izglītības programmas

Skolā īsteno šādas izglītības programmas:

• Pamatizglītības programmu, izglītības programmas kods 21011111;
  • Pirmsskolas izglītības programmu, izglītības programmas kods 01011111;
  • Speciālo pamatizglītības programmu izglītojamajiem ar mācīšanās traucējumiem, izglītības programmas kods 21015611;
  • Speciālo izglītības programmu ar garīgās attīstības traucējumiem, izglītības programmas kods 21015811.

Interešu izglītības pulciņi:

• Basketbola pulciņš (4.-9. kl.);
  • Kokapstrādes pulciņš (4.-9. kl.);
  • Digitālās mākslas pulciņš (5.-9. kl.);
  • Floristika (5.-9. kl.);
  • Netradicionālo rokdarbu pulciņš (1.-5. kl.);
  • Zumbas pulciņš (1.-5. kl.);
  • Vācu valodas pulciņš (1.-5. kl.);
  • Vokālā studija (1.-9. kl.).

Katru darba dienu no plkst. 12.00 līdz 15.20 darbojas mācību un radošā darba grupa sākumskolas skolēniem, kurā skolēni var skolotāju uzraudzībā pildīt mājas darbus, aktīvi darboties, spēlēt spēles gan telpās, gan skolas pagalmā.

Užavas  pamatskolas skolēnu pašpārvalde skolā darbojas jau sen. Pašpārvaldē piedalās 5.–9. klašu pārstāvji. Gadā sākumā kopīgi tiek sastādīts gada pasākumu plāns, kurš regulāri tiek papildināts. Pašpārvaldes dalībnieki paši vada savus plānotos pasākumus, nebaidās pieņemt dažāda veida izaicinājumus un tos realizēt.

Projekti

• Kultūrizglītības programma “Latvijas skolas soma” dod skolēniem iespēju apmeklēt dažādus kultūras pasākumus;
  • Programma “Piens un augļi skolai” bagātina skolēnu ēdienkarti;
  • Projektā “Ekoskola” skolēni apgūst zināšanas un prasmes par apkārtējās vides saudzēšanu un tīrības saglabāšanu;
  • Projektā ”Mana zeme skaistā” godalgotās fotogrāfijas kanvu veidā rotā skolas sienas;
  • SPKC projekts “Veselību veicinoša izglītības iestāde” rosina iesaistīties aktivitātēs, kurās tiek apgūts veselīgs dzīvesveids;
  • Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras projekts “Atbalsts izglītības iestāžu pašpārvalžu attīstībai”, ar kura palīdzību skola iegādājusies grīdas spēles un krāsas pašpārvaldes telpu remontam;
  • Ventspils novada pašvaldības projektu konkurss “Jaunietis darbībā 2023” , kura rezultātā tika ierīkots āra basketbola grozs skolas pagalmā, lai sekmētu lietderīgu brīvā laika pavadīšanu jauniešiem.