PAR MUMS
Užavas skolas vēsture sākas ar 1834. gadu. Arhīva fondu materiālos “Kurzemes guberņas kamerpārvalde” minēts, ka šajā gadā Užavas muižā atklāta skola. Tikai 1900. gadā tika uzcelta jauna mūra ēka, kurā Užavas bērni mācījās līdz 1964. gadam, kad uzcēla skolas trešo ēku, kurā skola atrodas arī tagad. Skolēnu skaits sākotnēji bija neliels, tikai dažas klases. Arī skolas nosaukumi bijuši dažādi: 1. pakāpes pamatskola, sešklasīgā pamatskola, septiņgadīgā skola, astoņgadīgā skola, deviņgadīgā skola un atkal – pamatskola ar deviņgadīgo apmācības kursu.
1872. gadā Nikažos atvēra trīsgadīgo Užavas jūrskolu, bet jau 1890. gadā to slēdza. Pirmās Latvijas Republikas laikā pagastā darbojās gan Užavas, gan Sārnates sešklasīgā pamatskola. Sārnates skolu pēc kara slēdza. Savulaik, pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados, Sārnatē darbojās arī izglītības biedrība, kurai bija arī sava bibliotēka. Dziedāšanas nodarbības skolā vienu gadu mācīja vēlāk pazīstamais komponists no “Braku” mājām Aldonis Kalniņš.
Skolas tradīcijas
Zinību diena, Dzejas dienas, gadskārtu svētku atzīmēšana (Miķeļdiena, Mārtiņdiena, Ziemassvētki, Lieldienas), Skolotāju diena, Adventes rīti, Valentīndiena, sporta dienas, pavasara talkas, Pēdējais zvans 9. klašu audzēkņiem, izlaidums, absolventu salidojums ik pēc 5 gadiem, Valsts dzimšanas dienas atzīmēšana, labdarības akcija, vecvecāku pēcpusdiena, Mātes diens koncerts, pasākums skolēniem un viņu vecākiem par sasniegumiem mācību darbā un labiem panākumiem ārpusstundu aktivitātēs.
Skolas tālākās attīstības vīzija
Kvalitatīva izglītība, kas attīsta spējas, motivāciju un prasmi mācīties, veido personības, kas spēj būt radošas un tolerantas, pieņemt lēmumus, sasniegt mērķus, uzņemties atbildību, sadarboties un būt konkurētspējīgas mūsdienu pasaulē.
Skola darbojas kā daudzfunkcionāls centrs, kur nodrošinātas mācību, audzināšanas, interešu izglītības iespējas visiem pirmsskolas un pamatizglītības vecuma bērniem.
Skolā tiek nodrošinātas konkurētspējīgas pamatizglītības ieguves iespējas.
Skolas mācību procesa sastāvdaļa ir ekoloģiskās apziņas veicināšana, realizējot ekoskolu programmu.
Izglītības programmas
pamatizglītība (kods 21011111),
pirmsskolas izglītība (kods 01011111),
speciālās pamatizglītība izglītojamiem ar mācīšanās traucējumiem (kods 21015611),
speciālās pamatizglītības programma izglītojamajiem ar garīgās attīstības traucējumiem (kods 21015811).